Pradžia Apie tobulas moteris Apie “tobulas” moteris ir “netobulus” vyrus

Apie “tobulas” moteris ir “netobulus” vyrus

Kaip sėkmingai bendrauti ir laimingai gyventi su netobulu vyru? Arba kodėl santykiuose visada esate teisi, net jeigu kartais ir suklystate.

Jūs tikite meile. Norite mylėti ir būti mylima. Puikiai žinote, kiek daug galite suteikti ir kiek paaukoti vardan kito gerovės. Jūs ne tik žinote, bet ir nuolat stengiatės vardan gerų santykių. Nuoširdžiai darote viską, kad kitam būtų patogu ir gera. 

Betkodėl dažnai jaučiate, kad tik jūs stengiatės?

 Nors bandote, ieškote sprendimų, tačiau vis tiek susiduriate su tomis pačiomis ignoravimo ir nesusikalbėjimo problemomis?

Kodėl jūs visada teisi, net jei kartais ir klystate?

Jūsų teisingumo jausmas yra įgimtas. Gebėjimas užjausti, „įsiklausyti“ į kito jausmus, suprasti kito emocijas, gebėjimas nuoširdžiai pasirūpinti kito gerove  įrodytas moksliškai. Jūsų aplinkoje mažiau streso ir įtampos, moterų bendravimas yra švelnesnis, subtilesnis ir draugiškesnis.

Jūs ne tik norite gerų santykių, jūs jiems ruošiatės.

Jūs visą gyvenimą savyje ugdote bruožus, kurie taps itin svarbūs santykiuose. Į poros santykius atėjote  puikiai pasiruošusi, nes daug metų kalbėjotės apie tai, domėjotės, skaitėte.  Jūs nuolat tobulinate savo bendravimo įgūdžius ir stengiatės suprasti kitą. Santykiai, šeima, dviejų žmonių ryšys – itin svarbios temos jūsų gyvenime.

Ne tik daug žinote, bet ir esate pasiruošusi daug laiko ir pastangų investuoti į dabartinius santykius. Ir jūs investuojate. Todėl net jeigu netyčia suklystate,  laikas parodo, kad dėl santykių visada esate teisi.

Jeigu viską atliekate teisingai, kodėl jums nesiseka? 

Priežastis, kodėl jums kartais nepasiseka, glūdi ne jumyse. Jūs viską darote nuostabiai. Tačiau tai, kas tobulai veikia moteriškame pasaulyje, neveikia vyriškame.

Kodėl nesusikalbame? Dvi skirtingos kultūros: „moteriškoji“ ir „vyriškoji“

Deborah Tannen, amerikiečių profesorė, lingvistė, tirianti bendravimą tarp žmonių, po ilgų tyrimų priėjo prie išvados, kad mes drąsiai galime į vyro ir moterų skirtumus pažvelgti kaip į dvi visiškai skirtingas kultūras. Kultūras, kur ne tik kalbama skirtingomis kalbomis, bet kur ir santykiai, jausmai, santuoka suvokiami skirtingai.

Santykiai – kaip kitos kultūros pažinimas

O jeigu į vyrus pažvelgtumėte ne tik kaip į kitos lyties, bet kaip į kitos kultūros atstovus? Jeigu nuo pat pradžių priimtumėte faktą, kad tai ne tik charakterio bruožai, bet ir kultūriniai skirtumai.

Vyro ir moters santykiai- lyg  skirtingų kultūrų susidūrimas

Seminaro „Apie „tobulas“ moteris ir „netobulus“ vyrus“ tikslas – vietoj įprasto charakterio ar asmenybės vertinimo į vyrus pažvelgti kaip į kitos kultūros atstovus.

Atitolti nuo įprasto santykių aiškinimosi ir į dviejų žmonių ryšį pažvelgti kaip į dviejų skirtingų kultūrų bandymą susikalbėti.  Atvirai, nuoširdžiai ir labai pagarbiai.

Apie svajonių vyrą

Akimirkai įsivaizduokite, kad jus įsimyli žavus japonas  (žavus, aristokratų kilmės prancūzas, būtų labiau tikėtinas, bet japonas mūsų istorijai tiks geriau ). Taigi, tarp jūsų įsiplieskia stiprūs jausmai. Tačiau yra viena kliūtis. Naujoji jūsų meilė, visą gyvenimą praleidusi tik Japonijoje, kalba tik japoniškai. Ar jūsų tobula lietuviu kalba, puikūs bendravimo įgūdžiai padėtų geriau suprasti mylimąjį?

Ir jeigu šimtą kartų patobulintumėte savo lietuvių kalbos žinias, ar kas nors pasikeistų? O jei lietuviškai, bet garsiau ir aiškiau pabandytumėte pasakyti tai, ko norite, ar jus suprastų geriau?

Greičiausiai net ir su tobuliausia lietuvių kalba jums nepavyktų pasiekti trokštamo rezultato.

Apie susikalbėjimo svarbą

O dabar įsivaizduokite, kas pasikeistų, jei jūs pagaliau galėtumėte susikalbėti su savo svajonių vyru.Tą pačią akimirką, kai  pradėsite suprasti vienas kitą, jūs iš karto galėsite visu šimtu procentų panaudoti savo pačius geriausius charakterio ir bendravimo įgūdžius. Viskas, kam jūs ruošėtės ilgus metus, viskas, ką puikiai mokate, pradės jums tarnauti.  

Jūs jau pasiruošusi. Atėjo metas tai išnaudoti.

Jūs norite suprasti, pažinti, susikalbėti. Jūs pasiruošusi išsivaduoti iš abipusių kaltinimų ir beprasmių bandymų pakeisti kitą. Jūs pavargote laukti, kada kitas pasikeis. Jūs puikiai suvokiate savo privalumus ir pranašumus. Jums nereikia įrodinėti sau, ką sugebate ir ko esate verta.

Dabar atėjo metas sužinoti, kaip vyras suvokia pasaulį, kaip mato santykius, ko tikisi, ko vengia, ko laukia. Žinios apie vidinį vyro pasaulį suteiks jums galimybę be didelių pastangų išnaudoti visus savo bendravimo, emocinio ryšio kūrimo, santykių puoselėjimo įgūdžius ir privalumus. Savo spėlionės ir abejones pakeiskite žiniomis.”

 

Trijų dalių seminaro „Apie „tobulas“ moteris ir „netobulus“ vyrus“ temos

Visų trijų seminarų svarbiausia tema –

Mes visi norime mylėti, būti mylimi, norime laimingų santykių ir sėkmingos santuokos.  Bet kodėl, norėdami to paties, siekiame jų tokiais skirtingais būdais? Seminaras. Kuo skiriasi moteriškoji ir vyriškoji kultūros. Seminaras. Kuo skiriasi moteriškoji ir vyriškoji kultūros.

1 Susitikimas. Kuo skiriasi moteriškoji ir vyriškoji kultūros.

Kodėl mes skirtingi?

Gyvename šalia , kalbame ta pačia kalba, bet iš tiesų jaučiamės taip, lyg būtume iš skirtingų pasaulių. Kuo mes skirtingi? Kodėl tie skirtumai egzistuoja? O svarbiausia, kaip tuos skirtumus išnaudoti, o ne kovoti su jais.

Kodėl tik santykiuose išryškėja tokie dideli kultūriniai skirtumai?

Ši tema padės išsivaduoti iš vieno iš dažniausių stereotipų:  „Jis specialiai taip daro!“. Patikėkite, vyrai nuoširdžiai tiki, kad jie viską daro teisingai.

2 Susitikimas. Tu nuostabi, bet aš tavęs nesuprantu. Prašau, padėk man tave geriau suprasti.

Kur slypi susikalbėjimo paslaptis? Kodėl, kalbėdami ta pačia kalba, mes viską suprantame taip skirtingai? Kokie vyrų kalbos trūkumai ir privalumai, kuriais privalote pasinaudoti? Kodėl vyrai nesupranta, ką norite pasakyti? Kodėl įprastas bendravimas neveikia vyrų pasaulyje? Kodėl vyrai neskaito tarp eilučių ir nori tik tiesioginės kalbos? 

3 Susitikimas. Pasikalbėkime apie jausmus, meilę, įsipareigojimus, santuoką ir šeimą.

Vyriškos kultūros požiūris į dviejų žmonių santykius. Kas daro didžiausią įtaką ir kodėl.

  • Kodėl taip skirtingai suprantame žodžius „mes puikiai sutariame“? Kodėl skiriasi požiūrius į santykių kokybę ir jų kūrimą?
  • Kodėl vyrai vengia rimtų santykių, atidėlioja vedybas ir nori visada būti laisvi? Ir kodėl, bijodami santuokos, jie tuokiasi, norėdami būti laisvi – įsipareigoja, bijodami tėvystės – iš tikrųjų jos laukia.
  • Kodėl santuoka yra vienas didžiausių iššūkių vyro pasaulyje? Kodėl tai, kas moterims sekasi lengvai ir paprastai, vyrams yra suprantama ir  taip sudėtinga?

Apie seminarų autorių.

Saulius GarbenčiusSaulius Garbenčius, Paskaitų Klubo įkūrėjas ir vadovas. Seminaro „Apie „tobulas“ moteris ir „netobulus“ vyrus“ autorius

Esu tipinis Lietuvos vyras,  santykiuose su kitu žmogumi padaręs visas įmanomas bendravimo klaidas. Šventai tikėjau, kad apie santykius viską suprantu ir viską žinau.

Rimtai santykių tema pradėjau domėtis tik po skyrybų, kai visas mano pasipūtimas išgaravo, skausminga realybė nuleido ant žemės ir privertė ieškoti atsakymų į klausimą „Kodėl man taip atsitiko?“. Esu

 Amerikiečių lingvistės prof. Deboros Tanen pasiūlyta skirtingų kultūrų metafora man pasirodė itin tinkama. Ji leidžia į dviejų žmonių santykius pažvelgti kaip į dvi skirtingas, tačiau pagarbos vertas kultūras.

Savo seminaruose noriu papasakoti apie savo kaip vyro pasaulį. Suteikti jums galimybę į pasaulį pažvelgti vyro akimis: kaip vyrai kalba, mąsto, kaip supranta gerus santykius, ko iš jų tikisi, ko nesupranta moteryse ir ką norėtų apie jas sužinoti.

 

Kontaktai

tel. 8 614 71 922, el. paštas klausti@paskaituklubas.lt