Praktinis seminaras, kaip įveikti sunkumus, kaip nepalūžti ir atsitiesti.
Puslapio turinys
Gyvenimas turi būti lengvas, smagus ir malonus. Visi turime maloniai bendrauti ir padėti vieni kitiems. Sėkmė turi tapti geriausia mūsų drauge.
Tačiau…
Ką daryti:
• Kai gyvenimo sunkumai, kasdieniai rūpesčiai prispaudžia taip, kad rodosi daugiau nebeturėsi jėgų, ne tik kovoti, bet paprasčiausiai atsitiesti.
• Kai įžeidimas, kaip spjūvis į veidą, o tu privalai šypsotis ir apsimesti, kad nieko neįvyko.
• Ką daryti kai nesiseka? Kai pralaimėjimai skaudesni vienas už kitą? Kai nusvyra rankos ir daugiau nėra jėgų. Kai pralaimėjimo baimė suparalyžiuoja ir atima visas jėgas ko nors imtis.
Lengva pasakyti – kovok, atsikirsk. Bet, ką daryti jei įžeidė žmogus nuo kurio priklausai, artimas, mylimas žmogus? Jei įžeidimas subtilus su šypsena ir iš pirmo žvilgsnio nekaltas, bet skaudinantis lyg įkaitinta geležis?
Lengva pasakyti – viskas susitvarkys, nesinervink. Bet, ką daryti, jei rūpesčiai ir problemos prispaudė, kaip sunkus akmuo. Ir atrodo nesugebėsi net surasti jėgų pakilti. Ką jau kalbėti apie ėjimą į priekį.
• Kaip nepalūžti?
• Kaip atsilaikyti?
• Kaip atrasti jėgų atsitiesti ir viską pradėti iš naujo?
• Kaip įveikti pralaimėjimo baimę?
• Kaip įgyti atsparumą įžeidimams ir gyvenimo sunkumams?
• Kaip pagaliau susigrąžinti savo jausmų ir savo gyvenimo kontrolę?
Ką sužinosite seminaro metu:
- Kaip nepasiduoti ir net sunkiausiose gyvenimo situacijose atrasti vidinių jėgų kovoti?
- Kaip savyje ugdyti kovotojo charakterį?
- Kaip įgyti daugiau drąsos ir drąsiai žengti į savo baimes?
- Kaip išorinius pralaimėjimus, paversti vidinėmis pergalėmis?
- Kaip nustoti save nuolat lyginti su kitais?
- Kaip pasiekti, puoselėti ir apsaugoti savo vidinę ramybę?
- Kaip atrasti filosofinę paguodą ir tvirtybę sunkiose gyvenimo situacijose?
- Kaip susigrąžinti savo jausmų ir gyvenimo kontrolę?
- Kaip įgyti atsparumą įžeidimams?
Apie seminarą „Kaip įveikti sunkumus, nepalūžti, atsitiesti ir viską pradėti iš naujo?“ Pagrindinės dalys ir temos.
Pirmoji seminaro dalis
Kaip nepalūžti? plačiau →
Pirmoje seminaro dalyje, trumpai susipažinsime su stoikų filosofiją. Pagrindinės sąvokos, laikotarpis kuriame atsirado ši filosofija, svarbiausios stoicizmo asmenybės.
Kita šios dalies tema, kaip remiantis stoikų filosofija pradėti kurti savo asmeninę gyvenimo filosofiją? Kas ta asmeninė filosofija ir kodėl ji svarbi jūsų gyvenime?
Trečia svarbi tema, kodėl turime pakeisti savo požiūrį į negandas ir nelaimes?
Savo gyvenime turime tik du pasirinkimus. Negandos, nelaimės, pralaimėjimai mus „sulaužo“. Mes išsigąstame, nuleidžiame rankas, pasiduodame ir nustojame kovoti.
Kitas pasirinkimas. Negandos ir nelaimes mus sukuria ir paverčia atspariais, drąsiai siekiančiais savo tikslų. Mes nustojame bijoti pralaimėti ir vengti nesėkmių. Mes įdarbiname savo nelaimes ir paverčiame jas treniruokliais, kurių pagalba nuolat stipriname savo vidinę valią, atsparumą ir drąsą. Šiame seminare mes kalbėsime apie antrą pasirinkimą.
Antroji seminaro dalis
Kaip atsitiesti? plačiau →
Teorija yra svarbi, bet viską keičia praktika. Šioje dalyje pradėsime kurti jūsų asmeninę „įrankių dėžutę“.
- Kasdienės praktikos kaip kovoti su nerimu, pralaimėjimo baime, nusivylimu savimi, abejonėmis, kaip ieškoti ir atrasti vidinę stiprybę savyje, kaip priimti pralaimėjimą ir kaip elgtis susidūrus su negandą.
- Kaip reaguoti, kai mus įžeidžia, nervina, žemina, trikdo.
- Kaip išorines kliūtis paversti treniruokliais ugdančiais mūsų vidinį atsparumą.
- Konkretūs, praktiniai pratimai, kurių pagalbą galėsite po truputį kurti savo asmeninę, jūsų poreikius geriausiai atitinkančią filosofiją.
Vienas iš didžiausių stoikų filosofijos pranašumų yra jos lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti prie labai skirtingų poreikių. Šioje dalyje praktiškai įsitikinsite, kokia galinga yra stoikų filosofija.
Trečioji seminaro dalis
Kaip viską pradėti iš naujo? plačiau →
Šioje dalyje sujungsime pirmą „teorinę“ ir antrą „praktinę“ dalis. Sužinosite, kaip turimas žinias pritaikyti kasdienybėje. Kaip po truputį, kiekvieną dieną, nedideliais žingsniais, keisti save. Kaip kasdieną įveikti savo baimes, nerimą, pralaimėjimo skausmą, kaip dorotis su įžeidimais ir kitais išoriniais trikdžiais. Sužinosite kodėl visada galite pradėti iš naujo VISADA. Kodėl jūsų diena yra daug svarbiau už jūsų gyvenimą?
Gyvenimo tiesa yra karti – stebuklų nėra. Ir tikrai vieną rytą nepabusite „tobuli“. Bet kiekvieną dieną, nedideliais žingsniais drąsiai žengdami, galite pasiekti… (o, ką galite pasiekti, sužinosite apsilankę seminare 😊).
Apie seminaro lektorių
Saulius Garbenčius. Paskaitų Klubo įkūrėjas ir vadovas. Praktinio seminaro „Kaip įveikti gyvenimo sunkumus, nepalūžti, atsitiesti ir viską pradėti iš naujo?“ autorius ir vedantysis.
Stoikų filosofiją atradau prieš 13 metų, patekęs į didelę gyvenimo duobę: skyrybos, finansinis krachas, sveikatos problemos. Viskas iš karto ir vienu metu. Buvau pasimetęs, buvau išsigandęs, jaučiausi bejėgis. Bijojau, pasidaviau, bėgau nuo savo problemų.
Man reikėjo atsakymų čia ir dabar, kaip išlikti, nepalūžti ir paprasčiausiai atrasti vidinių jėgų kovoti su gyvenimo iššūkiais.
Stoicizmas neišsprendė mano gyvenimo problemų. Visas gyvenimo problemas turėjau išspręsti pats. Bet, stoicizmas man parodė koks stiprus galiu būti. Kiek daug jėgų turiu ir kiek daug galiu pasiekti. Jau 10 metų, stoikų filosofija yra kasdienė mano palydovė. Suteikianti man stiprybės, vidinės ramybės ir drąsos nesustoti siekti.
Ateikite į seminarą ir papasakosiu jums, ne tik apie nuostabią stoicizmo filosofiją, bet ir pasidalinsiu praktiniais patarimais, kaip teorijas paversti praktiniais, lengvai įgyvendinamais ir gyvenime pritaikomais pratimais.Šis seminaras ir tiems, kuriems paprasčiausiai sunku ir norisi išgirsti, kad viskas bus gerai ir tas juodasis etapas gyvenime greitai baigsis. Kartais to labai reikia. O, stoicizmas yra nuostabi paguodos ir vilties filosofija.
Stoicizmas nėra stebuklinga, lengvą filosofija. Nors stoicizmo filosofijos naudą pajusite iškarto, tačiau ilgalaikiams pokyčiams reikės pastangų. Tai rimta, visą gyvenimą jus galinti lydėti filosofija. Bet, turite žengti pirmą žingsnį. Šis seminaras būtent tam ir skirtas. Padėti žengti pirmą žingsnį.
Informacija apie renginį
Vienos seminaro dalies trukmė apie 2 val.
Seminaras bus transliuojamas tiesiogiai, ZOOM platformoje.
Diena iki seminaro pradžios el. paštu gausite renginio nuorodą. Seminaras bus įrašinėjamas ir turėsite galimybę, 7 dienas po seminaro neribotai žiūrėti seminaro įrašą.
Iškilus klausimams kreipkitės:
el.paštu [email protected]
mob.tel. +37061471922
Kaip stoicizmas padės įveikti sunkumus?
Stoicizmas buvo viena iš antikos laikų, filosofinių mokyklų, kuriose žmonės mokėsi gyvenimo meno. Stoikai itin daug dėmesio skyrė vidinės stiprybės ugdymui ir gebėjimui kovoti su vidiniais ir išoriniais sunkumais. Žymiausi stoikai: dramaturgas, politinis veikėjas Seneka, buvęs vergas tapęs filosofu Epiktetas, Romos imperatorius Markas Aurelijus.
Kaip įveikti sunkumus? Gyvenimas kova. Būk pasiruošęs.
Stoikai manė, kad gyvenimas kaip bokso ringas, o mes kovotojai. Ir nesvarbu siekiate karjeros ar pasišventę namams ir šeimai, visi susiduriame su gyvenimo smūgiais. Tai gali būti įžeidimas, pralaimėjimas, nelaimė ar žlugę planai.
Stoikų tikslas, kiekvieną paversti profesionaliu kovotoju, kuris skirtingai nuo nepasiruošusio ir gavusio stiprų gyvenimo smūgį, nesusmunka ir nepradeda uždavinėti retorinių klausimų „kodėl aš, už ką mane”.
Profesionalus kovotas žino – gyvenimas kova, gyvenimo smūgiai neišvengiami, todėl būtina tam pasiruošti iš anksto. Sugebėti ne tik priimti praleistą smūgį, nesusmukti, atsitiesti, bet ir kuo greičiau tęsti pradėtą kovą. Sugebėti ne tik gintis, bet ir pulti. Stoiką gyvenimo smūgiai sutvirtina, padaro atsparesniu ir įkvepia judėti pirmyn. Siekti dar daugiau.
Stoikai suvokė, kad visi nori lengvo ir paprasto gyvenimo, tačiau realybė kitokia. Laimę pasiekia ne problemų vengiantis, bet su problemomis ir sunkumais sugebantis susitvarkyti.
Kodėl stoicizmas išliko populiarus iki šių dienų?
Stoicizmo filosofija populiari dėl vienos vienintelės priežasties – ji veikia. Ji ištesi visus savo pažadus. Ji nemeluoja, ji nesuteikia beprasmiškų vilčių, nežada stebuklų ar amžinos palaimos. Tai praktinė, lengvai įgyvendinama, bet aktyvaus veiksmo reikalaujanti filosofija.
Prieš pasakojant kuo stoicizmas bus jums naudingas paminėsim tik keletą šių laikų stoicizmo filosofijos gerbėjų. Prezidentas Bilas Klintonas, stoiko, Romos imperatoriau Marko Aurelijaus knygą „Sau pačiam” įvardino, kaip vieną mėgiamiausių, kurią kasmet perskaito iš naujo. Stoikų darbais žavisi ir J.K. Rowling „Hario Poterio” autorė.
Timothy Ferriss, bestselerio „4 valandų darbo savaitė” autorius, ne tik praktikuojantis stoikas, jo dėka stoicizmas tapo itin populiaria filosofija verslo ir politikos pasaulyje.
Iškilus klausimams kreipkitės:
el.paštu [email protected]
mob.tel. +37061471922